גירושין ברגישות, בנחישות ובתבונה, תוך הגנה על ילדיך, עסקיך, נכסיך וזכויותיך

עיוורון גירושין

א. מבוא

מתגרשים הלוקים בעיוורון גירושין, ולא נעזרים בעורך דין גירושין מומחה כדי לפקוח את עיניהם, לרוב, מפסידים בגירושין את מה שיש להם, ולפעמים גם את מה שאין להם. עיוורון גירושין, הינו אותו עיוורון חושים, מעורב באמונות שווא וברושם מעוות, המונע ממך להתייחס למערכת הנישואין שלך ולעצמך בצורה אובייקטיבית, הן במהלך הנישואין ובעיקר בהליכי הגירושין.

ב. מהו עיוורון גירושין?

עיוורון גירושין משמעו אי ראיית מציאות הנישואין והגירושין נכוחה. הוא נובע משני מקורות: האחד, מקורו במערכת היחסים עם זוגך והוא תוצאה מצטברת של יחס בן הזוג כלפיך: הקטנות ועלבונות, השפלות בפני זרים וילדיך, יחס קשה שרומס כל שביב של ביטחון ואמונה בעצמך ועוד. בקליפת אגוז – עיוורון גירושין נוצר כאשר האדם הקרוב ביותר אליך גורם לך לפקפק ביכולותיך ובמעלותיך! המקור השני לעיוורון גירושין אינו נובע מהשפעת בן הזוג המתגרש אלא מאי הבנת הזוגיות שלכם לאשורה וממערך ציפיות לא מציאותי מבן הזוג ומחלוקת התפקידים והאחריות בזוגיות.

בלא מעט מקרים, עצם עיוורון הגירושין הוא שגורם לגירושין. לפעמים אחד מבני הזוג לא מכיר ביתרונותיו של בן הזוג השני, או מייצר מצג שאינו מכיר באלו. יש בכך זרע פורענות מסוכן, שנובט לגירושין…  

כל אלו, מובילים בסופו של יום להערכה עצמית נמוכה ומחשבה שבן הזוג טוב ממך כמעט בכל. זה גורם לביטול עצמאותך או אישיותך. ההמשך ידוע – מרד רבתי וגירושין מכוערים…

ג. הגירושין של אורלי וניר

במהלך הנישואין של אורלי לניר היא חוותה הקנטות, השפלות ותלות כלכלית בניר לאורך שנים. ניר היה איש עסקים מצליח וממולח והמפרנס העיקרי במשפחה. אורלי השקיעה את כל זמנה ומרצה בטיפוח והעצמת שלושת ילדיהם ובמשק הבית המשותף. משבגרו ילדי בני הזוג החלה אורלי לפתח תחביבים. היא הרגישה שספורט סוחף אותה. עד מהרה היא החלה להשקיע בתחום. היא נרשמה לחדר כושר ונהנתה ממגוון חוגים, בדגש על פילטיס. אורלי חשה שמצאה את יעודה בחיים, ולכן הלכה ללמוד הוראת פילטיס וחלמה לפתוח סטודיו משלה. כאשר העלתה זאת אל מול ניר, הוא מיד החל לעלוב בה ולהקטין אותה. הוא טען שאינה מסוגלת לנהל עסק שהיא תמימה ואינה מבינה כלום בכסף ועסקים והציע לה לחזור למטבח…אורלי האמינה לו וגנזה את החלום. לימים, בדיוק בשל אותה התנהלות, הנישואין לא שרדו והצדדים התגרשו.

המסרים הקשים שניר דאג להעביר לאורלי במהלך השנים נתנו את אותותיהם בהליך הגירושין. אורלי נטתה לוותר לניר על העסק המשגשג שהקים, כיוון שהצליח לשכנע אותה שבלעדיו הוא לא ישרוד. דווקא חוסר הביטחון וחוסר האמון בעצמה, שנטע בה ניר לאורך הנישואין, שיחקו לטובתה בהליך הגירושין. תחושות אלו הביאו אותה להתייעץ עם כמה עורכי דין גירושין ידועים ולשכור את הטוב מכולם. כך חשבה היא תוכל להימנע מכך שניר "יסדר" אותה גם באקורד הסיום…

למזלה כי טוב, עורכי הדין לגירושין שבחרה ידע לנתח היטב את עסקו של ניר וחשפו כי הוא שווה מיליונים רבים. יתר על כן, הם גילו כי ערב הגירושין העביר ניר מיליונים רבים למחוזות שונים ובין השאר למזכירתו – אהובתו בשנים האחרונות. בנסיבות אלו פסק בית המשפט לטובת אורלי יותר ממחצית הרכוש המשותף והזכויות שצבר ניר, שכן התעורר ספק האם ההברחות שנחשפו הן אכן כל ההברחות. היום, אורלי היא בעלים של סטודיו מצליח לפילטיס ובחשבון הבנק שלה כמה מיליוני ₪ – מרביתם מניר, וחלקם ממכון הפילטיס שלה. אורלי בטוחה כי בעוד 3 שנים מרבית הונה יהיה מהמכון…היא גם תאמר לך, ולכל מי שירצה להאזין, שלא נכון לגזור את ההערכה העצמית שלך מדברי הזוג ובמיוחד לא ערב גירושין…

ד. הגירושין של ענת ומשה

דוגמה נוספת לעיוורון גירושין נוכל ללמוד מהסיפור של ענת ומשה. ענת הייתה דוגמנית מסלול נערצת בשל יופייה המדהים, נעימות הליכותיה והאנרגיה האצורה בה, שהייתה ממגנטת אליה אנשים רבים. משה היה "חנון" ששם את כל יהבו על לימודים, אולם היה נטול כישורים חברתיים. הוא היה איש מקצוע נהדר ואף גבר נאה ומושך, אולם היכולות החברתיות העלובות שלו פגמו בבניית הקריירה שלו והותירו אותו משך שנים כרואה חשבון שכיר שאפילו לא הצליח להיכנס כשותף בפירמה בה עבד. התפנית בעלילה הגיעה כאשר משה התחיל לצאת עם ענת. במשך שנים ענת יזמה והגיעה עמו לאירועים חברתיים. בעזרת כישוריה החברתיים המדהימים דחפה אותו ענת קדימה והציגה אותו כמצליחן. היא אף הכירה לו את אנשי העסקים עבורם עבדה, ואלו היו הראשונים לשכור את שירותיו בעסק ראיית החשבון שהקים, למעשה, בזכותה.

בבית הדברים לא זרמו על מי מנוחות. הילדים גדלו, ענת לא הצליחה, בשל גילה, לחזור לדוגמנות ולכן ניסתה את כוחה בלימודי תכנות, כאשר משה מנסה לשכנע אותה כי היא אינה די חכמה בכדי ללמוד את מקצועות ההייטק. השבר הגדול נפל כאשר בנוסף לכינויים ה"רגילים" כינה אותה משה "מכוערת" ואף הוסיף ווידוי שהתחתן עימה אך בשל יופייה, שפג תוקפו… כמאמר הנביא ירמיהו: "לא זכרתי לך חסד נעוריך אהבת כלולותיך לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה…" עד לגירושין הדרך הייתה קצרה. ענת התלבטה אם להתגרש לפני שתפתח קריירה בהייטק, שכן הבינה שיהיה לה קשה להתפרנס בשנים הקרובות בעת שמשה הינו בעל עסק מבוסס, בזכות המקצוע שרכש בטרם נישאו.

משבדקה את מצבה המשפטי – אורו עיניה. עורך דין גירושין ידוע, אליו פנתה לייעוץ ראשוני, הסביר לה כי היא אינה רואה את המציאות נכוחה. "את לוקה בעיוורון גירושין" אמר לה.

עיוורון הגירושין הוסר בתום שיחת הייעוץ! הסתבר כי ענת הייתה זו שדחפה, ייעצה וגרמה למשה לעלות לגדולה ולהפוך לבעלים של משרד רואי חשבון מצליח, שגורף מיליוני ₪ בשנה וערכו לא יסולא בפז. מחצית מהשווי הוא שלה וכן מחצית מכל אותן השקעות מוצלחות שעשה משה לאורך השנים, בצד זכויות רבות נוספות. עורך הדין גירושין הנודע, אליו פנתה, הסביר לה בפירוש "אלמלא את עשית מהלכים לקידום הקריירה שלו, משה היה עדיין רואה חשבון שכיר, עלוב למדי, במשרד בו עבד עת הכרתם". עורך הדין הדגיש בפניה "כל זה מגיע לך ביושר, בזכות ועל פי החוק".

ענת נדהמה מהתגלית החדשה והמעודדת. היא ניהלה את הליך הגירושין ממש בחדווה, שאינה מאפיינת הליכי גירושין, כשהיא מודרכת על ידי אותו עורך דין גירושין. לא קשה לנחש שהתוצאות היו בהתאם. כיום ענת היא עובדת בכירה בחברת הייטק ידועה ושוקלת עם בן הזוג החדש לה, אותו הכירה במסגרת עבודתה, להקים סטארטאפ חדשני בתחום ה-AI.

ה. כיצד לא ללקות בעיוורון גירושין?

הסיפורים לקוחים מתיקי גירושין אמתיים. הם הוסוו קמעה כדי לא לחשוף את סודותיהם של המתגרשים. סיפורים אלו ממחישים את התופעה הנפוצה שאדם המצוי לאורך זמן במערכת יחסים בעייתית לא רואה תמונה נכונה ומשקפת לגבי עצמו ולגבי מערכת היחסים. לא אחת, הוא משתכנע דווקא מהתמונה שבן הזוג מצייר לו ונוטה להאמין גם בדברים לא נעימים, שהקשר שלהם למציאות קלוש. הראיה הלא מציאותית שלך את עצמך ואת מערכת היחסים, נקראת עיוורון גירושין. עיוורון גירושין, ברמה זו או אחרת, קורה גם לאנשים משכילים ונבונים, ונובעת בעיקרה דווקא מהאמון שאנו רוחשים לבני הזוג שלנו, גם שהם מנצלים אמון זה לרעה! אסור לך לתת לעיוורון גירושין להרוס את סיכוייך לצאת מהגירושין שידך על העליונה. רק עורך דין גירושין רציני ומנוסה יוכל לתת לך אבחנה ראויה האם בעיות הגירושין שבפניך נובעות ממצב גירושין אמיתי או אך מעיוורון גירושין…

משכך, שלב ראשון בפיתוח אסטרטגיית גירושין מתקדמת הוא להבין את תמונת המערכת הזוגית לאורך תקופת הנישואין ולקראת הגירושין, כדי לשקף לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני תמונה אמיתית, שעשויה להביא לתוצאת גירושין מעולה עבורך.

מסקנה חשובה: בטרם צאתך אל מאבק הגירושין כדאי להסיר מעיניך את עיוורון הגירושין ולהתבונן נכוחה אל תמונות הנישואין שלך, כדי להבין איך לצייר את תמונות הגירושין שלך.

ו. סיכום

בהיותך בתוך המערבולת, קשה לך לראות נכון את תמונת הים לאשורה. על כן, אין מנוס מלקבל סיוע של עורך דין גירושין מיומן שידע לבחון יחד איתך את התמונה האמיתית של הנישואין והגירושין שלך ולבנות עבורך אסטרטגית גירושין מנצחת.

לייעוץ גירושין מיידי 24/7

או מלא/י פרטיך להלן

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
דילוג לתוכן