גירושין ברגישות, בנחישות ובתבונה, תוך הגנה על ילדיך, עסקיך, נכסיך וזכויותיך

היא בוגדת – הדרך הקשה – בדיקת הנושא בעצמך

מעקב הוא עסק רציני וכדאי שיהיה מבוצע בידי מקצוען בעל הסמכה. אנו ממליצים כי לא תעסוק באופן עצמאי בפעילות מעקב משום שאתה עלול להיפגע.

חוקרים פרטיים מוסמכים על ידי גוף ממשלתי, וחייבים לעבוד לפי הנחיות המפורטות על פי החוק. יש קו דק בין לעקוב אחר "אובייקט" לבין הטרדה ופעולה בלתי חוקית. אם ידך אינה משגת לשכור חוקר פרטי, ואתה מרגיש צעיר ושובב, ומעריך, בהסתברות יחסית נמוכה, כי בת זוגך בוגדת – התאזר בסבלנות.

היה מוכן למה שאתה עלול לראות. זכור כי בדרך כלל צריך הרבה יותר מניסיון אחד כדי ללכוד בת זוג בוגדת. דע כי בת זוגך עלולה לזהות אותך יותר מהר מכל אחד אחר.

הבא בחשבון כי בגלל מעורבותך הרגשית אתה האדם הכי פחות מתאים למשימה ובייחוד היזהר מהיסחפות רגשית העלולה לגרום לך לעשות מעשים בלתי חוקיים העלולים לפגוע בך!

החשוב מכל – היה מוכן נפשית לאפשרות שתתפס! יותר טוב להיזהר לפני, מאשר להצטער אחרי! אבל זכור: בת זוגך חפה מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתה.

שושי חשדה בבעלה המתווך שהוא בוגד בה בגלל שהיה מבלה זמן כה רב במשרדו. ערב אחד, כשעבד במשרד, התגנבה למשרדו והצליחה אכן לראותו דרך החלון, כשהוא ישוב מאחורי שולחנו ועובד. כל כך רווח לה, והיא החליטה להפתיעו – היא חזרה לרכב ולאחר כ- 10 דקות עשתה את דרכה חזרה למשרדו כשהיא לבושה רק במעיל גשם. היא פתחה בהינף את הדלת, שמטה את מעיל הגשם, והחלה לרקוד. לפתע היא הבחינה בזוג מבוגר שישב מול הקיר הנגדי. בעלה היה באמצע סגירת עסקה גדולה, והזוג המזועזע היו הסיבה שבגללה בעלה עבד מאוחר בשבועיים האחרונים. הוא חשב להפתיע את אשתו בחופשה שאותה יממן מצ'ק העמלה השמן שהיה אמור לקבל, אבל ההפתעה באה מכיוון אחר.

למרות שאתה עשוי לחשוב שאתה מכיר את בת זוגך "לאורך ולרוחב" כדאי לך לערוך תיק ובו רישום מסודר של הפעילויות היומיומיות שלה:

 • מקום העבודה ושעות העבודה (ימים ושעות).
 • מסעדות חביבות / מועדונים / צורות בילוי אחרות.
 • שמות, כתובות ומספרי טלפון של חבריה הקרובים.
 • חנויות ומרכזי קניות חביבים (ימים ושעות).
 • סדר יום – מתי היא עוזבת את העבודה/ אוכלת צהריים/ חוזרת הביתה.
 • עמיתים לעבודה וטיב הקשר הפורמלי / לא פורמלי ביניהם.
 • רשימת טלפונים בהם ניתן להשיגה.
 • זמנים שהיא מחוץ לכלל השגה בטלפון.

בכל פעם שחל שינוי עדכן את המידע בתיק. לפעמים הפעולה הפשוטה של רישום הדברים הללו יכולה לתת לך רעיון או זווית חדשה. התיק יכול בהחלט לשמש כעזר בזמן שמנסים לבדוק חשדות – למשל אם בת זוגך מאחרת לחזור מהעבודה, ניתן לשלוף את ה"תיק" ולצלצל לחברות שלה – אולי היא נפגשת איתן, לצלצל לעמיתים מהעבודה ולשאול אותם האם בת זוגך הזכירה משהו בנוגע לסידורים בדרך וכו' – בכל מקרה הקפד שתיק זה לא ייפול לידיה!

נושא נוסף עליו כדאי לשים דגש הוא בדיקת מד הקילומטר במכונית בת זוגך. בוקר אחד כאשר בת זוגך במקלחת, או עסוקה במטלה מסוימת, גש לרכבה ורשם את הספרות במד הקילומטר. באותו ערב שאל באופן אקראי את בת זוגך לגבי סדר יומה באותו היום – היכן אכלה, האם נסעה ישר הביתה. נסה לגלות מהו המסלול שבו היא חזרה הביתה באמצעות שאלות כגון: "ראית את התאונה ברחוב הראשי בדרכך?" לאחר שקיבלת את כל המידע, רשום אותו ונסה לקחת קריאה נוספת של מד הקילומטרים לפני שהרכב ייסע שוב. כעת, בצע חיסור מהמספר שמדדת בערב לבין מספר הקילומטרים שנלקח בבוקר. למחרת, בדוק האם מספר הקילומטרים הוא פחות או יותר זהה למספר הקילומטרים שקיבלת אחרי שביצעת את החיסור. כדאי לבצע בדיקה זו מספר פעמים. במידה וקיימת חוסר התאמה משמעותית – או שבת זוגך שוכחת הרבה מפעילויותיה או שהיא מסתירה משהו … כמובן שאם בת זוגך היא סוכנת נוסעת – כדאי לך לוותר על כל הפרוייקט.

מקומות לחפש בהם רמזים

המקום הקבוע של חלק לא קטן מהרמזים הוא… בפח האשפה: חשבונות כרטיסי אשראי, חשבונות טלפון, עטיפות של מתנות וכד'. כמובן שכדאי לבדוק גם את הרכב, המיטה, הארונות, המגירות, ארגז הכלים והבגדים.

מעקב ברכב

למי שיכול להרשות לעצמו לנהל מעקב ממונע בלילה – טריק ידוע הוא לפרק מנורה מפנס אחורי אחד ברכב של בת הזוג, וכך יהיה קל יותר לזהות אותה בתנועה. (זה אמנם פלילי, אך לא זכור שמישהו נשפט על כך…)

 • יש להשיג רכב אחר, שכור או של חבר (לעולם אל תשלם בכרטיס אשראי על הרכב – בת זוגך עלולה לחשוד שגם אתה בוגד ולבדוק גם היא את חשבון כרטיס האשראי).
 • אל תבחר במכונית המושכת תשומת לב.
 • לבש בגדים בצבע הגוון הפנימי של הרכב, והוריד את מגן השמש.
 • הצטייד במספר מערכות בגדים כדי שתוכל להחליף במקרה ותצטרך לעבור למעקב רגלי.
 • אל תחנה מתחת לפנסים, או במקום בולט.
 • אם אתה מתכנן לערוך את המעקב עם מישהו – עדיף שתהיה זו אישה שבת זוגך לא מכירה. בדרך זו, אם בת זוגך נכנסת לבניין, חברתך תוכל לעקוב אחריה פנימה בעוד אתה נשאר ברכב.
 • אם תצטרך לעצור במקום מסוים – העוברים ושבים יחשבו שאתם זוג.
 • השתדל שיהיה לפחות רכב אחד או שניים בינך לבין בן הזוג כאשר אתה נוסע אחריה.
 • אם בת זוגך נוסעת ברחוב חד סטרי השתדל שלא לנסוע אחריה אלא לנסות ברחוב מקביל.

מעקב רגלי

 • השתדל לעשות סיור מקדים באזור שאתה יודעת כי בת זוגך מסתובבת בו.
 • השתדל להתלבש כך שלא תבלוט.
 • לעולם אל תיצור קשר עין עם בת הזוג. אם היא עוצרת ומסתכלת אחורה – תפוס מחסה. דרך טובה להתאמן היא לנסות לעקוב אחרי חבר או עמית לעבודה ללא ידיעתם.

טלפון

אולי יהיה לך קשה להאמין, אך אחוז הבוגדים שנתפסו בעזרת מעקב אחרי הטלפון, גדול יותר מאשר בעקבות שימוש בכל אמצעי אחר. האם חשבת פעם לנסות את כפתור ה"חיוג חוזר" (Redial) כאשר אתה חוזר הביתה – זהו אמצעי יעיל ופשוט לעקוב אחרי שיחות שבוצעו מהבית בהעדרך. באמצעות שירות "עקוב אחרי", אתה יכול להעביר את השיחה מהטלפון בביתך לטלפון הסלולרי שלך וכאשר בת זוגך מתקשרת, אתה אומר לה שאתה בבית. כל מה שנותר לעשות כעת הוא לשבת במכונית חונה במרחק ביטחון ממשרדה ולראות אם היא תופיע עם מישהו…

אמצעים אלקטרוניים נפוצים

האמצעים האלקטרוניים למעקב טלפוני רבים ומגוונים. נזכיר כאן כמה מהם:

Tele-recorder- מכשיר המתחבר לשקע הטלפון ומקליט את כל

השיחות הנכנסות. אגב, רצוי לחבר אותו לשקע טלפון הנמצא מאחורי

ספה או מיטה שהרי לא היינו רוצים להיחשף כבר בשלב כה מוקדם.

Lineman's telephone – טלפון עם 2 "תנינים" (כמו של טכנאי בזק) המסוגל להתחבר לכל קו.

Dialed number recorder – מפענח המסוגל לזהות את המספרים אליהם חייגו מקו מסוים (זה כמו "שיחה מזוהה" לגבי שיחות יוצאות).

Telemonitor 2000 – מתקן ציתות המתחבר לטלפון ומאפשר להאזין למה שקורה בבית מכל מקום בעולם.

אמצעי מעקב אלקטרוניים

קיימים מאות עזרי מעקב שניתן להשיגם. ננסה כאן לתת סקירה קצרה של כמה מן העזרים היותר נפוצים:

טייפ מופעל ע"י קול – פועל רק כאשר נשמע קול בסביבתו ולכן ניתן להשאירו בחדר ימים אפילו שבועות. בטייפים המשוכללים ניתן לכוון את עוצמת הרעש הנדרש להפעלה כך שיהיה פחות או יותר רגיש.

מיקרו-מיקרופונים – ניתן לחבר אותם לטייפ מופעל קול ואז קל יותר למקם את הטייפ במקום בטוח.

מצלמות וידאו חבויות (CCD) שניתן להסתירן מאחורי שעון תלוי, תמונות, רמקולים וכו'.

רדיו-סקנר – חמוש בסקנר טוב, תוכל להאזין לכל דבר החל מווקי טוקי ועד רדיו משטרה וכן… גם לבת זוגך המדברת בטלפון האלחוטי בביתכם. עיתונות, התפרסם לאחרונה סיפורו של בחור אמריקאי שתחביבו היה להאזין לתשדורות הרדיו של נשיא ארה"ב, בשיטה זו.

סקנר משטרתי (אם ברצונך להאזין לשיחות טלפון הנייד או האלחוטי ביתי של בת זוגך). שים לב שהסורק יכול לקלוט רק צד אחד של השיחה. תוכל להפעילו כאשר בת הזוג מדברת בטלפון נייד/אלחוטי ואז לרשום את התדר. בשלב מאוחר יותר תוכל לכוון את הסקנר על התדר ולשים לידו טייפ אשר מופעל באמצעות קול. לתשומת לבך – כמעט בלתי אפשרי להאזין לטלפונים הדיגיטליים החדשים באמצעות סקנר.

אמצעי גילוי

סטטוסקופ – אתה זוכר את השכנה הפולנייה מלמעלה שהאזינה לשכניה עם הכוס מוצמדת לדלת? יש אמצעי הרבה יותר טוב – בחנויות לצרכים רפואיים תוכל להשיג סטטוסקופ רפואי. היתרון בסטטוסקופ, לעומת מיקרופונים, הוא המחיר. החיסרון – לא תוכל להקליט דבר בעודך מאזין.

זיהוי בעל-סגול – אבקת אולטרה סגול שיכולה לעזור לך לזהות האם מישהו נוגע למשל בכוסות קוקטייל, בראש המיטה, ידית ההדחה של השירותים, דלת המקלחת…

הופך חור הצצה – אם חשבת שאי אפשר להציץ מתוך המסדרון של הבניין לתוך דירתך – אתה טועה. קיים התקן קטן שמאפשר להציץ לתוך דירתך מצידו החיצוני של חור ההצצה.

ספריי משחזר כתב – אם בת זוגך רצה כל יום לתיבת הדואר, אולי כדאי לבדוק את הדואר שלה – אבל בלי לפתוח. ספריי זה מאפשר לך לקרוא את תוכנו של מכתב, ולאחר מספר דקות הוא מתנדף.

s-check- תרסיס יפני שכאשר מרססים אותו על בגדים תחתונים – הוא מגלה נוכחות של זרע.

Identify detection cream – ג'ל אשר משאיר סימן על הגוף במידה ובת הזוג התקלחה. יש למרוח את הג'ל על גבה של בת הזוג לפני היציאה לעבודה, למשל, בתואנה של מסז'. אם בת זוגך התקלחה לפני שבאה הביתה, ברגע שתפשוט את בגדיה, יתגלה סימן צבעוני בגבה.

אמצעי מעקב – היי טק

 • מערכת עקיבת רכב – מתקן עם אנטנה המוצמד לתחתית הרכב ומאפשר לעקוב אחרי בת הזוג בטווחים של מאות ק"מ. מערכות אלה, הפועלות באמצעות טכניקת איתור לווינים (G.P.S) הן בדרך כלל מאוד יקרות.
 • מכשירי האזנה מבוססי לייזר – מאפשרים להאזין לכל מקום שבו יש חלון זכוכית.
 • מיירטי טלפונים סלולריים – אם איש המכירות בחנות הסביר לך ש"אי אפשר לצותת לטלפון סלולרי" – אל תאמין, כל מה שאתה צריך הוא רק מספר הטלפון של בת הזוג ומכשיר קטן וממזרי זה. (חלק משיטות השידור המקודדות אכן חסינות כלפיו).
 • מנתחי קול – תוכנות המסוגלות לזהות כאשר אדם משקר (פועלות בדומה למכונת אמת).
 • משקפי שמש/וידאו – משקפי שמש שבתוכם חבויה מצלמה קטנה המאפשרת צילום רצוף של שעתיים.

אמצעי מעקב – תקציב נמוך

אם תקציבך נמוך במיוחד, הסתכל סביבך ותוכל לגלות אמצעים נפוצים שיכולים לשמש במעקב:

 • מוניטור תינוק – תתפלא, אבל אפשר להאזין לא רק לתינוקות אלא גם בוגרים שנמצאים בחדרים שונים.
 • טלפונים סלולריים, אלחוטיים – ניתן להפעיל מכשירים אלו על אופציית speakerphone ולצותת לבן הזוג.
 • משקפת 50X7.
 • אם אתה נעזר בשותף כדאי שיהיה לכם ווקי-טוקי או שני מכשירי טלפון ניידים.
 • מצלמה (אם ברצונך לנסות לצלם את בת זוגך) רצוי עם עדשת זום טובה.

אינטרנט

שים לב כי כיום בעידן האינטרנט בני זוג ונאהבים נוטים לנהל את הקשר בינם לא באמצעות טלפון, הקל לזיהוי ולעיקוב, אלא באמצעות chats ו- E-mail. קיימות כיום בשוק תוכנות המסייעות לעיקוב ולסריקה, כגון ספקטור (spector). תוכנה חכמה זו ניתנת להורדה באתר האינטרנט www.download.cnet.com התוכנה עוקבת אחר כל פעולות האינטרנט המבוצעות מהמחשב ומקליטה אותן. תוכנה נוספת, הניתנת להורדה מהאינטרנט ב- www.keylogger.com היא תוכנה הפועלת בסתר תחת win95, ומאפשרת שחזור מלא של כל ההקשות שהוקשו על המקלדת – לטקסט קריא.

יתרונות בדיקת הנושא בעצמך

 • אינך צריך להסביר ו/או לגלות את העניין למישהו חיצוני.
 • עלות נמוכה ביחס לחוקר פרטי (ואולי גם ביחס לבילוש ממוקד).
 • שליטה טובה יותר במועדי המעקב.

חסרונות בדיקת הנושא בעצמך

 • סיכון גבוה להתגלות ולערעור מערכת היחסים, במיוחד במקרה שאין ממש בחשד.
 • כרוך בדרך כלל בעבירה על החוק – סכנה להסתבכות פלילית.
 • בזבוז זמן ואנרגיה – יכול לסכן מעמדך בעבודה.
 • ברוב המקרים המחיר הכולל יהיה גבוה יותר מבילוש ממוקד, והתוצאה תהיה פחות טובה.
 • סכנה גבוהה לטעות כתוצאה מגילוי מוקדם ושיבוש נתונים על ידי צד שני או עקב חוסר מיומנות בהפעלת ציוד וחוסר ידע בניתוח מצבים.
 • סכנה למתן פירושים לא נכונים כתוצאה ממעורבות רגשית / אישית, וחוסר יכולת לקבל עצה מקצועית אובייקטיבית במקרה של גילוי הדדי (אם "תתפוס" אותה והיא תגלה ש"תפסת" אותה) אין לך כל יתרון, שכן היא תוכל להקדים אותך בפעולה המשפטית.

בימים אלו אתם שוהים יותר זמן בבית בחברת בן או בת הזוג והילדים.
מצב זה מחדד ומקצין את מערכת היחסים ביניכם.
חלק מכם ישפרו ויעצימו את יחסיהם עם בן הזוג.
מאידך, חלק אחר יבין שאין לכם עתיד משותף, ועדיף שתיפרדו בהקדם.
בנסיבות אלו, עורך דין אברהם עזריאלנט מציע לכם שירות ייעוץ טלפוני מידי, בנושאי גירושין, ללא כל צורך להגיע למשרדינו.
כך תוכלו לפתח אסטרטגית גירושין רגישה, נחושה וחכמה, בצד נקיטת צעדי הכנה לגירושין וקידום פעולות דחופות. שרות ייחודי נוסף העומד לרשותכם הוא סיעור מוחות טלפוני, עם כמה עורכי דין בכירים, לפתרון בעיות גירושין סבוכות של מנהלים, אנשי הייטק, עצמאיים, יזמים ואחרים.
חייגו עכשיו: 0522-809080, או 1-800-60-90-80, ונשמח לסייע לכם.​

דילוג לתוכן