גירושין ברגישות, בנחישות ובתבונה, תוך הגנה על ילדיך, עסקיך, נכסיך וזכויותיך

מבוא

קוראת יקרה,

השקיפות, הביטחון העצמי והאמון באנשים הקרובים אלינו ביותר הם הכלים שבאמצעותם אנו יכולים להתהלך על כדור הארץ בבטחה.

לצערי, החוקר הפרטי יושב בצד האפל של הירח. מניסיוני אני יכול להעיד כי רבים הם בני הזוג שהשקיפות ביניהם עכורה, הביטחון העצמי נמוך והאמון – במשך הזמן – נפגם. האהבות הגדולות ביותר מתגמדות כשאחד הצדדים חי חיים של חשד. הרבה לבבות נשברו על שולחני, אך לא פעם היו אלה חשדות שווא!

רבקה חשדה שבעלה רועה בשדות זרים, מאחר שנהג לאחר הביתה מזה כמה שבועות בתום יום העבודה. כששאלה אותו לפשר איחוריו – התחמק. לאחר שדאגה למעקב צמוד התברר לה, שיעקב בעלה, הולך יום יום לאחר העבודה לבית החולים איכילוב לסעוד דוד רחוק שאושפז והוא ערירי. נתונים אלו החזירו את השקט לזוגיות ואף העלו את הערכתה של רבקה אל בעלה עשרת מונים.

רוני חשד בנטלי אשתו, שיש לה גבר אחר מלבדו, שכן במשך שעות רבות, בהן ניסה לטלפן אליה מהעבודה הביתה, היה הטלפון תפוס. בכל פעם ששאל לפשר העניין ענתה לו שהשכנה דיברה מהטלפון שלהם. התירוץ הכעיס אותו כמעט יותר מהמעשה עצמו, כיוון שכאן נאטמה השקיפות ביניהם, וכמובן שאמונו בה התערער. הוא שכר ציוד להאזנות על הטלפון והתקין אותו בביתו (מעשה בלתי חוקי בעליל) ולהפתעתו, כששמע את תוכן השיחות, התברר שאמנם השכנה היא זו שניהלה את רומן הסתרים שלה מהטלפון בביתו, מחשש שבעלה התקין אצלם בבית מכשיר להאזנות סתר.

לעומתם, תומר היה שאנן וסבר שאשתו תהיה נאמנה לו לעולמי עולמים. לאחר שכמה חברים שלחו לו רמזים, שאינם משתמעים לשני פנים, הוא החליט לבדוק את העניין. יום אחד הוא התמקם מול הבית, והודיע לאשתו כי יחזור מטבריה רק לאחר חצות. לאחר זמן קצר, הוא צפה בה ממהרת לצאת מהבית. הוא עקב אחריה לבית הקולנוע הקרוב, שם נפגשה עם גבר גבה קומה לבוש חולצה אדומה. לאחר הסרט הוא עקב ממרחק, שלא להתגלות, אחר "החולצה האדומה", החבוקה עם אישתו, לבית מלון סמוך בו נבלעו השניים ולא יצאו עד אחרי חצות. בצר לו, חזר לביתו וטלפן לעורך דין לצורך התייעצות. כאשר חזרה אשתו, לאחר השעה אחת בלילה, הוא הטיח בה מיד את מה שראו עיניו, ואילו היא רתחה מזעם.

"הייתי אצל אמך עד עכשיו", היא אמרה, והאיצה בתומר לבדוק את דבריה. תומר טלפן מיד אל אמו, וגילה כי אכן ממועד תחילת הסרט ועד לאחר חצות וחצי, בילתה אשתו בחברתה. הוא ממש לא ידע איך להתנצל בפני אשתו, ומאותו יום לא עלה בו כל חשד, גם אם נעדרה מהבית לילות שלמים.

לימים, משהתגרשו, סיפרה לו אשתו כיצד היא ו"החולצה האדומה", שהיה חוקר פרטי במקצועו, הכינו לו את המלכודת, בה השתתפה גם אחותה התאומה של אשתו, שהתחלפה עמה בחשכת בית הקולנוע. כל זאת, על מנת ליצור עבורה מעמד של "מעל לכל חשד", ולאפשר לה את הרומן עם ה"החולצה האדומה" ורבים אחרים שבאו אחריו.

כשאדם חושד – המרפא היחיד למכאוביו – הוא לדעת דברים לאשורם! בעידן בו אנו חיים, ההתפתחות הטכנולוגית והמדעית מאפשרת לנו לדעת על מקום הימצאו של אדם פלוני בכל רגע נתון, דבר המסייע להבהיר חשדות ולאמת נתונים.

בטרם תפעילי אמצעים טכנולוגיים שונים, ולפני שתשקיעי כספים בבדיקות שיסייעו לך לאמת או להפריך את חשדותייך, מוצע לך כאן כלי יעיל לבדיקה בשיטת "עשי זאת בעצמך", שיסייע לך לקבל החלטות מבוקרות, ולבחון אם קיימת אש מאחורי העשן, בנושא בו שולטים, בדרך כלל, סערת היצרים ומערבולת הרגשות.

השאלון, המצוי לאחר סקירת הרקע המדעי, הוא פרי מחקרים מקיפים שנערכו בעולם, ותורגמו לאקלים הישראלי בידי מיטב הפסיכולוגים, עורכי הדין והחוקרים הפרטיים.

בני זוג מכירים זה את מנהגיו וחולשותיו של זה, היכרות עמוקה ואינטימית. אין ספק בלבי שאם תעני ביושר על השאלון, שבהמשך, תוכלי לדעת אם יש מקום להמשיך ולבדוק את בן זוגך או לחדול. במלים אחרות – תוכלי לדעת אם החשד שלך הוא חשד הנובע מחוסר הביטחון שלך, או חשד סביר הנובע מהתנהגות בן זוגך.

בתום השאלון, מוצעים לך כלים פשוטים לבחון את דרכי הפעולה הפתוחות בפנייך, כדי לבדוק אם חשדך הסביר הוא גם אמיתי.

אני מאחל לך, כי המידע המצוי בהמשך יעשיר אותך, ויחזק את האמון שאת נותנת בבן זוגך. אם איחול זה לא יתגשם, אני מאמין שראיית המציאות תנווט אותך למציאות בהירה וטובה יותר.

שלך בנאמנות,

מישל חדד

נ.ב.

כדאי לך לעבור גם על השאלון המיועד לגבר. יתכן שתגלי כי פעולות מסוימות שאת עושה, ללא כוונה מיוחדת, מעלות את חשדו, מעכירות את האווירה ביניכם, וכדאי, אולי, שתמנעי מהן. אם החשד כלפייך אינו חשד שווא, יתכן שתוכלי לשאוב מהשאלון, המיועד לגבר, רעיונות לתועלתך.

דילוג לתוכן