עזריאלנט - עורך דין גירושין - להתגרש ברגישות ובתבונה
דף הבית גירושין וגט בישראל טיפים למתגרשים מאמרים פרסומים שלנו דיני משפחה ייעוץ מיידי אודות חברת עו"ד עזריאלנט

לייעוץ משפטי מיידי
מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע

עו"ד עזריאלנט בתקשורת:

האם אינך מרוצה מהליכי הגירושין, או תוצאותיהם?

א. תהליך גירושים: חוות דעת נוספת בהליך גירושין מורכב, או בערעור על תיק גירושין

תחום הגירושין הינו תחום מורכב, הדורש מיומנות רבה, יכולת תכנון אסטרטגי וידע בתכנון רב-תחומי בצד יצירתיות רבה והכרת הטבע האנושי.

מעורכי הדין העוסקים בתחום רגיש זה נדרשת לא רק מומחיות בחוקי המדינה, המתעדכנים חדשות לבקרים, אלא גם בקיאות של ממש בנושאים הבאים:

 • הדין הדתי
 • סדרי הדין הדתי
 • החוק הבינלאומי
 • והחשוב מכול - התמחות ספציפית בעיצוב אסטרטגיית גירושין, המתאימה למקרה שלך, ומכוונת להשגת מטרותיך הרגשיות, האישיות, המשפחתיות והכלכליות כאחד, תוך נטרול מרבי של הסיכונים שבדרך.

סביר להניח כי אם אין הסכמה בינך לבין בן/בת זוגך על עצם הגירושין, או על תנאי הגירושין, כבר נועצת בעורך דין, וקיבלת ממנו דרך פעולה מוצעת (אסטרטגיה), תכנית עבודה מפורטת, הערכת סיכויים וסיכונים והצעת מחיר להליך כולו.

אם כבר נמסרה לך תביעת גירושין, מקל וחומר כבר נועצת בעורך דין מומחה לענייני גירושין. אם עדיין אינכם משוכנעים כי אסטרטגיית הגירושין שעוצבה עבורכם הינה אידיאלית להשגת מטרותיכם בהליך הגירושין, כדאי לכם לפנות, בהקדם האפשרי, לקבלת חוות דעת נוספת בטרם תנקטו כל מהלך אחר, שאולי אין ממנו דרך חזרה.

אם יש לכם הרבה להפסיד בהליכי הגירושין ו/או אם דרככם היא לפעול בזהירות בעת נקיטת החלטות גורליות, סביר שתעשו כן בכל מקרה. אם כבר נתקבלו החלטות כנגדכם, או ניתן פסק דין שתרצו לערער עליו, ברור לחלוטין כי אתם זקוקים לחוות דעת נוספת כדי שלא תכשלו פעם נוספת באותה דרך בה נכשלתם מלכתחילה.

במקרים רבים ההצלחה או הכישלון בהליכי הגירושין נקבעים על פי איכות הצעד הראשון שתעשו.

מטעם זה רצוי לעשות כל מאמץ לקבל חוות דעת נוספת בטרם נקיטת המהלכים הראשונים בעניינכם.

טעויות בתכנון אסטרטגי של תיק גירושין או בתכנון מהלכי הערעור על פסק דין בתיק גירושין, מביאות לתוצאות קשות לתיקון בשלבים מאוחרים יותר, כמאמר הביטוי העממי "אם טיפש זרק אבן לבאר, מאה חכמים לא יוציאוה". אם יש ספק - אזי אין ספק: עליכם לפנות מידית לקבלת חוות דעת נוספת בקשר לתכנון האסטרטגי של הליכי הגירושין שלכם, או בקשר לערעור על החלטות שהתקבלו בתהליך הגירושים.

לא אחת נדרשת חוות דעת נוספת כאשר הליכי הגירושין מתארכים ומסתבכים, ללא פתרון סביר הנראה באופק. במקרה זה קבלת חוות דעת שניה הופך להיות חיוני, שכן המשך הדרך שאינה מביאה אתכם לתוצאה רק תגרור הסתבכות נוספת, וחבל!

ככל שהאינטרסים התלויים על הכף גדולים ומורכבים יותר, וככל שיש בכוחה של הצלחה רבתי בהליך הגירושין לעצב את עתידכם הכלכלי, הרגשי, החברתי והמשפחתי ולהשפיע על ילדיכם, כך גדלה חשיבות קבלת חוות דעת נוספת.

הדברים נכונים שבעתיים בקשר לערעור בתיק גירושין, שכן במצב זה הכישלון בניהול ההליך ברור ויש לשנות כיוון... לא אחת אסטרטגיה שגויה לא רק תכשיל אותך בגירושין, אלא אף תמנע בעתיד את איחוי הקרעים במשפחה, לאחר שהליכי הגירושין הסתיימו.

ב. קבלת חוות דעת נוספת חיונית בעתות משבר בתהליך הגירושים, ובפרט אם הליך הגירושין מתארך ומסתבך

להבדיל מתחומי משפט אחרים, פתרון של סוגיות רבות בתחום הגירושין טמון, במרבית המקרים, בהתמחויות מקצועיות לבר משפטיות.

 • לדוגמא: לפני זמן מה הגיע אלינו לייעוץ בעל, אשר ניהל הליך גירושין כנגד אשתו במשך מספר שנים. סלע המחלוקת העיקרי היה חלוקת הבעלות בחברה משגשגת, לכאורה, שהייתה רשומה על שם הבעל. הצדדים השקיעו ממון רב בעורכי דין אשר נלחמו זה כנגד זה בנימוקים משפטיים כבדי משקל בשאלה מדוע יש, או מדוע אין לחלק את החברה ביניהם. מבדיקה פשוטה, שנערכה על ידי רואה חשבון של חברת עורכי הדין שלנו עלה בבירור כי מדובר בחברה מפסידה, למרות שיש בקופתה מזומנים רבים, שכן התחייבויותיה עולות משמעותית על נכסיה.

קביעה זו הובילה מידית לשינוי האסטרטגיה של הבעל בתהליך הגירושים - הוא הסכים לחלק עם אשתו את החברה, על נכסיה וחובותיה, בחלקים שווים. למעשה כך הפך אותה לשותפה מלאה בחובות!

ברור כי בנתונים החדשים על החברה, הוסדר הסכסוך כולו בהסכם, כפי שרצתה האשה, למרות שבפועל היה זה הסכם המיטיב דווקא עם הבעל... קבלת חוות דעת נוספת, בראשית ההליכים, הייתה חוסכת לבעל סכומי עתק, ששולמו כשכר טרחה והוצאות משפט, ומחיר רגשי משמעותי, שנגרם כתוצאה ממאבק מר וממושך, שהותיר קרעים בלתי ניתנים לאיחוי בין בני הזוג.

ג. חשיבות שילוב מקצועי נבון של הידע המשפטי במומחיות מתחומים אחרים בהליך הגירושין

לצורך מתן חוות דעת נוספת נדרש עורך הדין, לא אחת, להיעזר במומחים מתחומים שונים דוגמת כלכלנים, רואי חשבון, אקטוארים, פסיכולוגים, מומחים לניתוח עסקים ואחרים, כדי לגבש את הפתרון המתאים ביותר לתיק גירושין שהסתבך.

כיוון שעורכי דין אינם פועלים תמיד בגישה אינטגרטיבית ואינטר-דיסציפלינארית נגרם, לא אחת, כשל בגיבושה של אסטרטגית גירושין כוללת.

לא כל אסטרטגית גירושין משפטית היא אסטרטגית גירושין כוללת ראויה, שכן היא עלולה להיות מאוינת באמצעות גורמים לבר משפטיים כגון:

 • גורמים כלכליים
 • חברתיים
 • פסיכולוגיים
 • ואחרים.

כשל בגיבוש אסטרטגית הליך גירושין כוללת מוביל, בדרך כלל, להפסד בתיק הגירושין כולו.

אין שום טעם לקבל חוות דעת נוספת מעורך דין, או מעורכי דין, שהם בדמותו של עורך הדין הראשון, שכן אם חוות הדעת השנייה סותרת את הראשונה, לא ברור מי משניהם צודק, ואם היא זהה, מי יתקע לידינו כי אין פתרון טוב יותר?

שורת ההיגיון נותנת כי חוות דעת נוספת עשויה להיות משמעותית אך ורק אם ניתנה על ידי מומחה בתהליך הגירושים, או צוות מומחים, העולים בכישוריהם על מי שנתן את חוות הדעת הראשונית, ומהווים חלק מפירמת עורכי דין בעלת ידע, מוניטין וניסיון, המעסיקה גם מומחים בתחומים הנושקים לתחום הגירושין, ומתמחה בפיתוח אסטרטגיות גירושין אינטר-דיסציפלינארית בטכניקה של סיעור מוחות, שברשותה כלים לסריקת נתונים רחבה ומבוקרת, ומתן ייעוץ עומק רב-תחומי לאורם.

ד. שירות חוות דעת נוספת בחברת עורכי דין עזריאלנט לישראל

 • בחברת עורכי דין עזריאלנט לישראל ניתן שירות חוות דעת נוספת גם בשלב הראשוני וגם בשלב מתקדם, לאחר שהסתבכו הגירושין, או בהליכי ערעור על פסק דין של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.
 • חוות הדעת השנייה ניתנת על ידי עורכי דין מומחים, בעלי תארים רלוונטיים, שמאחוריהם ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתחום הגירושין וניסיון מוצלח במאות תיקי גירושין מורכבים.
 • מומחים אלו מגובים על ידי מומחים מתחומי כלכלה, מנהל עסקים, ראיית חשבון ועוד. המומחים יבחנו את אסטרטגיית הגירושין שלך, יציגו בפניך את היתרונות והחסרונות שלה, וינסו לעצב עבורך אסטרטגיית גירושין חלופית, שתוביל אותך לאופטימיזציה של התוצאות בעניינך.

תהליך זה מגובה על ידי איסוף נתונים ובקרת איכות, שנועדו להפחית את הסיכוי לטעות, או להתעלמות מאספקט משמעותי.

ה. מתי כדאי לקבל חוות דעת נוספת ביחס לאסטרטגיה הנכונה בתיק גירושין

כללית, כדאי לקבל חוות דעת נוספת מוקדם ככל האפשר, ובטרם נקיטת כל צעד מעשי ליישום אסטרטגיה כלשהי.

 • ניתן לקבל חוות דעת נוספת גם בשלבים מאוחרים יותר, כאשר מתבררים קשיים בלתי צפויים, או כאשר צפים כשלים בתכנון או בחיזוי פעולות הצד השני.
 • ברור כי עדיף לא לטעות מלכתחילה, מאשר לנסות לתקן לאחר כישלון. במקרים דחופים ניתן לבצע את ההתייעצות עוד באותו יום, שכן כל עורכי הדין הבכירים וכן היועצים בתחום הכלכלה, מנהל עסקים, גישור וראיית חשבון מועסקים כעובדים מן המניין בחברתנו.

בהתחשב בעובדה שעלות חוות הדעת הנוספת אינה משמעותית אל מול המחיר הכולל של הליכי הגירושין, ובעיקר אל מול מחירי הטעויות הצפויות כתוצאה מתכנון בעייתי או אסטרטגית ערעור על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה, הזהה לא אחת, לזו שננקטה בבית המשפט, נראה כי ראוי להשתמש בשירות חוות דעת נוספת, כמעט בכל מקרה, ומוקדם ככל האפשר.

ו. לקבלת חוות דעת נוספת על תהליך הגירושים נדרשת רק שיחה עם עורך דין בכיר, וקביעת מועד לפגישה

 • השלב הראשון בדרכך לקבלת חוות דעת נוספת הוא שיחה טלפונית, לא מחייבת, עם עורך דין בכיר מחברתנו.

בשיחה יבחן הצורך בחוות דעת נוספת, יוגדר לוח הזמנים ותקבע פגישה אישית עם עורך הדין הבכיר.

על מנת להתחיל את ההליך כל אשר עליך לעשות הוא להתקשר בשעות העבודה המקובלות אל עורך דין ונוטריון מיכאל דרעי בטלפון 0522-809090, או לעורך דין אברהם עזריאלנט בטלפון 0522-809080, שינחו אותך בהמשך ההליך.

ז. שירותי חוות דעת נוספת (second opinion) בשלבים ובתחומים נוספים

(1) חוות דעת נוספת ביחס לניסוח הסכמי גירושין שגובשו בהסכמה או בעקבות גישור.

(2) חוות דעת נוספת מורכבת בתיקים מורכבים. המדובר בתיקים שמתנהלים זמן רב, מעבר למצופה, וקיים חשש כי מדובר בסדרת טעויות או בהסתבכות.

(3) חוות דעת נוספת בדבר אופן התנהלות הליכי גישור בתיקי גישור מורכבים.

(4) חוות דעת נוספת בדבר סיכויי ערעור על פסקי דין והחלטות אחרות של בתי המשפט לענייני משפחה, בתי המשפט המחוזיים בשבתם כערכאת ערעור על בתי המשפט לענייני משפחה לבית המשפט המחוזי ולעליון וערעורים ובקשות רשות ערעור לבית הדין הרבני הגדול ולבג"ץ.

לקבלת פרטים נוספים בעניין חוות דעת שניה

 • באזור תל אביב והמרכז: עורך דין אברהם עזריאלנט, טלפון: 0522-809080
 • באזור ירושלים והדרום עורך דין מיכאל דרעי, טלפון: 0522-809090
 • באזור חיפה והצפון עורך דין אורון שמואלי, טלפון: 0526-806062.
הנושא הקודם הנושא הבא
קבלת ייעוץ משפטי
לייעוץ משפטי מיידי מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע
לייעוץ מידי בדואר אלקטרוני
הקליקו כאן

שיתוף עמוד זה ברשתות החברתיות:

סניפים ארציים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין - חלק 2
פרסומים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין
אודות חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
טלפון חברת עורכי דין גירושין עזריאלנט
פרסומים - חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
מספר טלפון שיחת חינם - עזריאלנט: עורכי דין גירושין
הסכמי גירושים דוגמה של הסכם גירושים
הסכמי גירושים טפסים ליישוב סכסוך
copyright
סקר החודש:
מהם דמי המזונות
הראויים לילד אחד?
עד 1000 ש"ח
1001 - 1500 ש"ח
1501 - 2000 ש"ח
מעל 2000 ש"ח

צפה בתוצאות הסקר
תל אביב
ז'בוטינסקי 24 (פינת דיזינגוף 217)
טל' 03-5277088, פקס 5277099
חיפה
פל-ים 2, בניין אורן, קומה שלישית
טל': 04-8666030, פקס 8666050
ירושלים
עמק רפאים 43 א', קומה שלישית,
המושבה הגרמנית, ירושלים
טל' 02-6250150, פקס 6244221
באר שבע
פסאז' רסקו, 121, (קומת חנויות)
טל' 08-6288966, פקס 6288967
כל הזכויות שמורות © azr.co.il 2002-2017 - חברת עורכי הדין עזריאלנט, מומחים לענייני גירושין | גוגל+‏