עזריאלנט - עורך דין גירושין - להתגרש ברגישות ובתבונה
דף הבית גירושין וגט בישראל טיפים למתגרשים מאמרים פרסומים שלנו דיני משפחה ייעוץ מיידי אודות חברת עו"ד עזריאלנט

לייעוץ משפטי מיידי
מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע

עו"ד עזריאלנט בתקשורת:

גירושין בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה

אשתי ואני רוצים להתגרש בהסכם ולא יודעים מה על ההסכם לכלול

מטרת הסכם גירושין הינה לעצב מחדש את התא המשפחתי לאחר פירוקו. חשיבותו של הסכם גירושין טוב הינה ביכולתו לחזות קשיים אשר עלולים להתעורר כתוצאה מהפירוד, ולמנוע התלקחות מחלוקות בעתיד. חשוב לזכור, שכל מקרה מיוחד ומורכב, ועל כן לא ניתן לתת רשימה של כל הסוגיות בהם עוסקים הסכמי הגירושין. מרבית הסכמי הגירושין עוסקים בחמישה נושאים עיקריים:

 1. הסכמה למתן גט

  בדרך כלל, במעמד החתימה על הסכם הגירושין, חותמים הצדדים על בקשה בהסכמה להתגרש בבית הדין הרבני. על בסיס הבקשה נקבע מועד לדיון. במידה והדיינים מתרשמים כי רצון הצדדים להתגרש, יתקיים סידור הגט. חשוב לזכור כי יש לפעול לקביעה מהירה ככל שניתן של מועד דיון בבית הדין הרבני על מנת למנוע מצבים בהם אחד מבני הזוג מתחרט. במקרים אלו, אין די בהסכמתו הראשונית על מנת לכפות עליו גט.

 2. חלוקת רכוש

  ההסכם מפרט כיצד יחולק הרכוש, לרבות כל הזכויות שצברו בני הזוג במסגרת הנישואים. חובה לוודא בטרם חתימה על ההסכם, כי ההסכם כולל את כל הנכסים של בני הזוג, וכי לא מתקיים מצב לפיו אחד מבני הזוג הותיר בידיו ממון רב, שעצם קיומו אינו ידוע לבן הזוג השני.

 3. מזונות

  הצדדים מסכימים על גובה המזונות החודשיים. סכום המזונות צמוד, בדרך כלל, למדד המחירים לצרכן. במרבית המקרים, ההסכמים עוסקים במזונות ילדים, שכן האישה אינה זכאית למזונות לאחר הגירושין, למרות שאין מניעה שהבעל יקבל על עצמו תשלום חודשי לגרושתו (או להפך). כמובן, שסכום המזונות יכול וישתנה בקרות נסיבות קיצוניות. אולם, חשוב לנסח את סעיפי המזונות באופן שיכללו את כל ההוצאות של הילדים על מנת שלא יטען בעתיד, כי הוצאה זו או אחרת אינה כלולה במסגרת סכום המזונות עליו סוכם.

 4. החזקת ילדים והסדרי ראייה

  ההסכם המפרט למי מבני הזוג תהיה חזקה בילדים, ומה יהיו הסדרי הראייה להם יהיה זכאי בן הזוג אשר לא קיבל חזקה. כאן, קיימת חשיבות לשריין, בין היתר, מגבלות על מקום מגורים של בני הזוג, שינוי שם הילדים, יציאה מהארץ וכיו"ב.

 5. חינוך

  הנושא הופך להיות קריטי כאשר אחד מבני הזוג עובר תפנית קיצונית למשל, חזרה בתשובה או בשאלה, המלווה בניסיון לחנך את הילדים שבחזקתו ברוח אמונתו החדשה. הדברים מובילים להיווצרות פערים ותהום רגשית בין הילדים לבין בן הזוג אשר אינו מחזיק בילדים. על כן, טוב תעשו אם תקבעו בהסכם הגירושין את סוג החינוך שינתן לילד, את אופי השותפות בקבלת החלטות אלו, את חשיבות כיבוד ההורים וכיו"ב.

אם הסכמנו על הכל, בשביל מה אנחנו צריכים עורך דין

גם אם הגעתם להסכמה בכל הנקודות, מומלץ כי תפקידו את ניסוח ההסכם, לרבות אישורו בבית המשפט או בבית הדין, בידי בחירת עורך דין להליך עורך דין, שיבחן את ההסכמות, יבדוק האם לא נשכחו נושאים מסוימים, ינסח את ההסכמות בצורה משפטית, ויחתים את הצדדים על המסמכים שעליהם לחתום בכדי להבטיח קיום ההסכם. בדרך זו, תמנעו ריבים ו"אי הבנות" בעתיד.

הגענו עם הסכם לבית המשפט ובית המשפט סירב לאשרו

.

בבואו להחליט האם הוא מאשר הסכם גירושין אם לאו, שוקל בית המשפט לא רק את הסכמות בני הזוג, אלא גם את השאלה האם אין בהסכם בכדי לפגוע בזכויות צדדים שלישיים. למשל, הסכם הקובע כי הילדים לא יהיו זכאים למזונות, בדרך כלל, לא יאושר. הוא הדין בסכום מזונות נמוך. בית המשפט בוחן האם הצדדים מבינים היטב את משמעות ההסכם, והאם החתימה עליו נעשתה מרצונם החופשי. משאושר הסכם גירושין וניתן לו תוקף של פסק דין, תקיפתו קשה ביותר. יחד עם זאת היו כבר מקרים, שגם לאחר אישורו של הסכם, הוכנסו בו שינויים, בשל טענה של צד שהחתימה על ההסכם נבעה מלחץ וכפיה שהופעלו עליו.

הסקירה נכתבה בידי עו"ד גירושים אברהם עזריאלנט

הנושא הקודם הנושא הבא
קבלת ייעוץ משפטי
לייעוץ משפטי מיידי מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע
לייעוץ מידי בדואר אלקטרוני
הקליקו כאן

שיתוף עמוד זה ברשתות החברתיות:

סניפים ארציים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין - חלק 2
פרסומים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין
אודות חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
טלפון חברת עורכי דין גירושין עזריאלנט
פרסומים - חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
מספר טלפון שיחת חינם - עזריאלנט: עורכי דין גירושין
הסכמי גירושים דוגמה של הסכם גירושים
הסכמי גירושים טפסים ליישוב סכסוך
copyright
סקר החודש:
מהם דמי המזונות
הראויים לילד אחד?
עד 1000 ש"ח
1001 - 1500 ש"ח
1501 - 2000 ש"ח
מעל 2000 ש"ח

צפה בתוצאות הסקר
תל אביב
ז'בוטינסקי 24 (פינת דיזינגוף 217)
טל' 03-5277088, פקס 5277099
חיפה
פל-ים 2, בניין אורן, קומה שלישית
טל': 04-8666030, פקס 8666050
ירושלים
עמק רפאים 43 א', קומה שלישית,
המושבה הגרמנית, ירושלים
טל' 02-6250150, פקס 6244221
באר שבע
פסאז' רסקו, 121, (קומת חנויות)
טל' 08-6288966, פקס 6288967
כל הזכויות שמורות © azr.co.il 2002-2017 - חברת עורכי הדין עזריאלנט, מומחים לענייני גירושין | גוגל+‏