עזריאלנט - עורך דין גירושין - להתגרש ברגישות ובתבונה
דף הבית גירושין וגט בישראל טיפים למתגרשים מאמרים פרסומים שלנו דיני משפחה ייעוץ מיידי אודות חברת עו"ד עזריאלנט

לייעוץ משפטי מיידי
מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע

עו"ד עזריאלנט בתקשורת:

גירושין

אסטרטגיה של גירושין - כמה דברים מהלב

מזה שנים פונים אלינו ככלל או אל עורך דין גירושין ספציפי, מדי יום, אנשים רבים, בייחוד כאלה שנישואיהם מדשדשים, בשאלות שונות הקשורות למערכת היחסים שבינו לבינה, ובעיקר בבעיות הנוגעות לגירושין. מרבית הפונים מתעניינים בשאלה "מה אומר החוק?". אנשים אלו מחפשים "אישור" שבהליך גירושין החוק יעמוד לצדם, וכי הדבר אותו הם רוצים יותר מכל- כסף, משמורת על הילדים, דירה, עסק או סתם נקמה מתוקה- ייפול לידיהם כפרי בשל. במקרים רבים מצוידים הפונים "בידע קודם" שרכשו ממכרים, גרושים בדימוס, שכנים, הולכי רכיל ואף עורכי דין שלא התעמקו כלל בעניינם המיוחד.

לא פעם, הם מצטטים בפנינו סעיף חוק, אשר הוא ולא אחר יוביל, לדעתם, לניצחון בקרב הגירושין הממשמש ובא... אנשים אלו הם טרף קל, שכן הם מתפתים בקלות להאמין שיש "פתרון פלא" מיידי ופשוט, שיפתור את כל בעיותיהם, תוך שהם מסתמכים על ידע שגוי או חלקי שברשותם. למרבה הצער "פראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים", דרך מחשבה זו לרוב מובילה למפלה מוחצת, הן מהבחינה הכלכלית והן מהבחינה הרגשית.

המצב החוקי בישראל

המצב החוקי בישראל סבוך ומושפע ממארג מורכב של בתי משפט שונים (בית דין רבני ובית המשפט לענייני משפחה), חוקים ודינים שונים ומנוגדים, וכן שופטים ודיינים בעלי גישות והשקפות עולם הפוכות זו מזו. במצב משפטי כה סבוך יש חשיבות מכרעת לקביעת דרך ייחודית, שתתאים לנסיבותיו האישיות והמיוחדות של כל מקרה. לא תמיד ניתן להצביע בפשטות על הקשר בין מצב חוקי מסוים לבין התוצאה הרצויה לכם, ולכן אין טעם בבירור "מה אומר החוק היבש?". חשוב יותר לשאול "כיצד אוכל להשיג בצורה חוקית ויעילה את המטרות שאותן ברצוני להשיג?", ואז לפעול בדרך מקצועית להשגת יעדים אלו.

רבים הם המקרים בהם תכנון לא נכון של צעדי ניהול בהליך של גירושין, שנבע מאי הבנת מורכבות ההליכים, גרם למפחי נפש קשים, להתמשכות מייגעת ומיותרת של ההליכים המשפטיים ולבזבוזן של שנים יקרות בניסיון לתקן את טעויות הפתיחה. במצב דברים זה נפגעים כל הצדדים, ובמיוחד נפגעים הילדים, אשר מטולטלים במשך שנים במצב של חוסר יציבות וחוסר וודאות, עד להכרעת המאבק המשפטי בין הוריהם.

אנשים רבים מתקשים לקבל את העובדה, שאין קשר ישיר בין המצב החוקי לבין התוצאות הצפויות. אחרים, אינם מעלים על דעתם, כי קיימת אפשרות להשפיע על נסיבות המקרה שלהם באופן שיביא את החוק לעמוד לצדם. קשה להם להבין, כיצד "הצודקים והטובים" נרמסים על ידי "המתוחכמים והרעים". כדאי לך להבין, מוקדם ככל האפשר, כי הסיסמה "אל תהיה צודק- תהיה חכם" רלוונטית למאבק גירושין יותר מאשר לכל עניין אחר!

מורכבות התמונה

להבנת העניין נביא בפניך מספר נקודות, שתדגשנה את מורכבות התמונה:

 • ניצחון תיאורטי או מעשי

מדי יום ביומו מתייצבים בבתי המשפט ברחבי הארץ, אלפי אנשים החדורים בטחון עז כי עוד רגע קט הם יזכו בהכרעה לטובתם, ויקבלו מכבוד השופט את "העוגה כולה". מטבע הדברים, בדיוק מחציתם ינחלו אכזבה קשה, שכן בכל מאבק יש צד מנצח וצד מפסיד. אכזבתם של אלו "שהוסבר להם", על ידי עורך הדין שלהם, כי "החוק לצדם" וכי "הם צפויים לנצח" תהיה קשה שבעתיים! ההבדל בין אלו שיעמדו בצד המנצח לבין אלו שיעמדו בצד המפסיד ינבע בעיקר מכך שהצד המפסיד עסק רק בשאלה "מה אומר החוק?" בעוד שהצד המנצח עסק בשאלה הנכונה: "כיצד אני משפיע על הנסיבות הייחודיות למקרה שלי בכדי שהחוק יעמוד לצדי?". אם ברצונך ללהשיג את מטרותיך כדאי לך לבדוק מה הן הנסיבות הייחודיות בעניינך.

 • הפלילים בשירות הגירושין

בהליך גירושין קיימת נכונות גבוהה של בני זוג, שהינם אזרחים נורמטיביים נטולי עבר פלילי, לבצע הפרות חוק שונות וחמורות:

 • החל מהעלמת רכוש
 • המצאת חובות פיקטיביים
 • הימלטות מהארץ עם הילדים או בלעדיהם
 • ריקון חשבונות בנק
 • הגשת תלונות שווא
 • מעשי אלימות וכלה ברצח

יש כאלה המגלים יצירתיות מדהימה, ודואגים "להפסיד" את כל כספם בקזינו, לביים מחלה אנושה, או אף פשיטת רגל מדומה. במצב דברים זה השאלה הרלוונטית היא מה לעשות על מנת להשיג את מטרותיך באופן חוקי, ולמנוע מבן הזוג מלהשתמש ב"תרגילים לא חוקיים" כנגדך. סוד המשחק הוא לנטרל את המהלכים הבלתי חוקיים של בן הזוג, ובמקביל לקדם את המהלכים והאינטרסים שלך.

 • זמן זה כסף

בית הדין הרבני פסק לרעת האישה, וכך עשה גם בית הדין הרבני הגדול. לפני כעשר שנים פסק בית הדין הגבוה לצדק לטובת האישה וקבע כי היא זכאית למחצית הרכוש. אכן הישג משפטי מכובד, שזכה לפרסום רב. למרות זאת, עד עצם היום הזה, בפועל לא קיבלה האישה את חלקה, וספק אם תקבלו אי פעם. עולה שתכנון אסטרטגיה של גירושין, שאינו מביא בחשבון את ממד הזמן הוא תכנון סרק, ואינו יכול להועיל.

 • זמן זה הרבה יותר מכסף

ממד הזמן מקבל חשיבות מכרעת, פי כמה, כאשר מדובר בנושאים לא כספיים דוגמת גט או משמורת ילדים. סיכוייך למצוא בן זוג ראוי או להתחתן בשנית יורדים משנה לשנה, ויכולתך להביא ילדים לעולם כפופה לשעון ביולוגי, אשר אינו חדל מלתקתק גם במהלך מאבק הגירושין. הוא הדין במאבק על החזקת ילדים הנמשך שנים רבות. לא פעם, מנמק בית המשפט את השארת הילדים בידי הצד שהחזיק בהם במהלך המאבק המשפטי, בכך שאין הוא רוצה לפגוע במסגרת החיים היציבה של הילדים, שנרכשה במהלך שנות המאבק... במקרים קיצוניים עלולים הילדים ליפול קרבן למאבקים בין ההורים, ואף למצוא עצמם שוהים תקופות ממושכות בפנימיות או מוסדות. בקיצור רצוי להתגרש "עוד בחייך"!

 • זמן זה הרבה יותר מכסף

ממד הזמן מקבל חשיבות מכרעת, פי כמה, כאשר מדובר בנושאים לא כספיים דוגמת גט או משמורת ילדים. סיכוייך למצוא בן זוג ראוי או להתחתן בשנית יורדים משנה לשנה, ויכולתך להביא ילדים לעולם כפופה לשעון ביולוגי, אשר אינו חדל מלתקתק גם במהלך מאבק הגירושין. הוא הדין במאבק על החזקת ילדים הנמשך שנים רבות. לא פעם, מנמק בית המשפט את השארת הילדים בידי הצד שהחזיק בהם במהלך המאבק המשפטי, בכך שאין הוא רוצה לפגוע במסגרת החיים היציבה של הילדים, שנרכשה במהלך שנות המאבק... במקרים קיצוניים עלולים הילדים ליפול קרבן למאבקים בין ההורים, ואף למצוא עצמם שוהים תקופות ממושכות בפנימיות או מוסדות. בקיצור רצוי להתגרש "עוד בחייך"!

 • הפסיכולוגיה של הגירושין

חלק גדול ממקרי הגירושין אינם נגמרים בפסק דין אלא בהסכם כתוצאה מכך שאחד מבני הזוג "נכנע" לדרישות בן זוגו, שהצליח להובילו לנקודת שבירה. במקרים רבים, אנו חוזים בבן זוג המוכן לוותר על הכל רק בכדי להיפטר מבן זוגו "כאן, עכשיו ומייד". עורך דין גירושין העושה תכנון נכון של הליכי הגירושין יכול להבטיח לך יוזמה ושליטה במהלכים השונים עד כדי "שבירה פסיכולוגית" של בן הזוג. זהו תהליך מתוכנן ומובנה, אשר מאפשר לך להשיג את מטרותיך במקרים בהם הדין לא עומד לצדך, ולעיתים מבלי שכף רגלך דרכה בבית המשפט. בניית תהליך זה הוא חלק מהאסטרטגיה של הגירושין.

 • סוף מעשה במחשבה תחילה

בניית אסטרטגיה של גירושין מחייבת אינטגרציה (שילוב מערכתי) של כל הנסיבות הייחודיות למקרה האישי שלכם. לפעמים מהלך שנראה, כניצחון גדול בשלב ראשון עלול להתדרדר לכישלון מוחץ בסופו של תהליך. לדוגמא: יוסף שניהל מספרה משגשגת, הגיב באיומים לבקשת הגירושין של אישתו (שהיתה מדריכת קארטה במקצועה). למרות שלא נשקפה לה סכנה של ממש, פנתה האישה, בעצת עורך דינה, למשטרה. יוסף הורחק למשך שלושה חודשים מעיר מגוריו. בתקופה זו נהרסה המספרה כליל, ויוסף הפך ממפרנס טוב לפושט רגל. כאשר ביקשה האישה לתבוע דמי מזונות נכבדים לילדים, הבינה כי עשתה טעות איומה, שכן עקב הפגיעה בפרנסתו נפסק, כי יוסף ישלם לילדים מזונות נמוכים מאד. עולה שלא פעם ניצחון טקטי ראשוני ומתוק עלול להפוך להפסד אסטרטגי צורב, אם לא חשבת מראש על כל הנסיבות.גירושין

כל עורכי הדין שווים, אך יש כמה ששווים יותר. מרבית האנשים מבינים שניהול הליך גירושין הוא עניין מסובך, ואינו ניתן לפתרון עצמי, במסגרת שעות הפנאי. אנשים המתפתים לנהל את הליכי הגירושין בעצמם ללא ליווי משפטי נכון, מנמקים זאת לרב בשאלת העלות הכספית הגבוהה, הכרוכה בניהול הליכי הגירושין באמצעות עורך דין גירושין, ובפערי המחירים הגדולים שקיימים בין עורכי דין שונים. אכן שאלת עלות ניהול הליכי גירושין היא שאלה חשובה וקשה. עורכי דין שונים מנהלים תיקי גירושין בדרכים שונות. עורכי דין גירושין רבים מגישים "תביעות סטנדרטיות", המנוסחות על פי שטנץ קבוע, מתוך תקווה כי גם הצד השני ישכור שירותים משפטיים ברמה נמוכה מאידך, ישנם עורכי דין העוסקים בתכנון אסטרטגי, ויישום תוכניות רב שלביות שתבטחנה את השגת מטרותיך, תוך התייחסות לנסיבות המיוחדות של עניינך.

ברור, כי קיים מרחק רב בין שיטות עבודה אלה בכמות העבודה הנדרשת, במורכבותה, במחיר הנדרש עבורה ובמיוחד בתוצאה הסופית הצפויה. בבסיס התפיסה של האנשים המחפשים עורך דין גירושין "זול" עומדות שתי הנחות שגויות: הראשונה היא "כל עורכי הדין שווים פחות או יותר"- הנחה זו שקולה להנחה שכל הדגים בים הם באותו הגודל (האם באמת ערכו של סרדין שווה לערכו של לוויתן?); ההנחה השגויה השנייה היא ש"כל תיקי הגירושין הם אותו הדבר", כאשר במציאות כל תיק גירושין הוא עולם ומלואו, העוסק באנשים שונים, בילדים שונים, ברכוש שונה, בבעיות מיוחדות המאפיינות אותו ובמיוחד במטרות גלויות ובמטרות סמויות שונות (ראה הסבר מפורט בגוף החוברת).

המתמטיקה של הגירושין -

מה וכמה אפשר להרוויח או להפסיד? מי שסבור שיש לגירושין מתכון קבוע, דוגמת המתכונים בספרי הבישול, צפוי למפלה ניצחת. ההבדל המשמעותי בין שיטות הטיפול, והפערים העצומים באיכויות עורכי הדין השונים, יוצרים הבדל מאד משמעותי בתוצאה הצפויה. זו הסיבה שעלות תיק גירושין יכולה לנוע בין אלפים בודדים של דולרים לבין עשר או עשרות אלפי דולרים וזאת בהתאם לקשיים עמם יש להתמודד, עומק הטיפול הנדרש, איכות העוסקים במלאכה ובמיוחד איכות התוצאה הנדרשת. במרבית המקרים, ההבדלים בתוצאות המושגות הם הרבה יותר גדולים, הן בערכים כלכליים והן בערכים רגשיים, מההפרשים במחיר השירות המשפטי. לא פעם, "חסכון" של אלפי דולרים בודדים בהוצאות משפטיות הופך להפסד של עשרות או מאות אלפי שקלים בתשלומי המזונות בחישוב ארוך טווח ו/או באופן חלוקת הרכוש והגרוע מכל אובדן המשמורת על הילדים. בשורה התחתונה, עצתנו לך היא להעמיד לנגד עיניך את ההפרשים הצפויים בתוצאה מול ההפרשים בעלות השירות המשפטי. ברב המקרים המסקנה תהיה לשכור את שירותיו של עורך הדין הטוב ביותר שידך משגת. הניסיון מלמד שבסופו של יום זה הפתרון הרווחי והנבון ביותר.

אלו הן אך נקודות בודדות מני רבות, שתעזורנה לך להבין, כי הדרך הנכונה להשגת התוצאה הרצויה לך הינה ניתוח כל הנתונים הרלוונטיים ועיצוב תוכנית פעולה, שתביא אותך ליעדים שהגדרת. מערכת זו מכונה האסטרטגיה של ה"גירושין". מידע חלקי הינו מטעה, ולא יוכל לשמש לך בסיס לפעולה, אלא אם כן ברצונך להשלות את עצמך, ולהמתין עד שהמציאות המרה תטפח על פנייך. מחובתנו להזהירך, כי אין במידע המוגש לך בחוברת משום תחליף לייעוץ משפטי. יתרה מכך, כדאי לך להבין, כי המצב המשפטי הוא רק נתון אחד מיני רבים הנדרשים לעיצוב אסטרטגיית גירושין. המומחיות הנדרשת לתכנון המערך האסטרטגי מאחדת תחומי ידע רבים ומגוונים, כגון: פסיכולוגיה, כלכלה, מתמטיקה, ניהול עסקים, מחשוב, ראיית חשבון וכרוכה בתהליך של "הסערת מוחות" בו חוברים מספר עורכי דין ובעלי מקצוע נוספים, לניתוח המצב המיוחד שלך ולעיצוב פתרונות יצירתיים להשגת מטרותיך. אנו בהחלט מאמינים, כי גם במקרים בהם אינך רואה את האור בקצה המנהרה, הגולל לא נסתם וניתן לתכנן אסטרטגית גירושין טובה עבורך.

מאמרים בנושא גירושין

לרשותכם מגוון רחב של מאמרים שכתבו עורכי דין מומחים בתחום הגירושין, בנושאי גירושין כללים כגון ניסוח הסכם גירושין, איך לבחור עורך דין גירושין ועוד. כמו כן, ישנם מאמרים רבים בנושאים ספציפיים אשר מותאמים לסיטואציות נפוצות בעת גירושין: גירושין לאור בגידה, גביית מזונות, גירושי בכירים וכן הלאה.

גירושים בתחומים מקצועיים מאתגרים

גירושין של עורכי דין

גירושין של עורכי דין הם מורכבים יותר מגירושין של בני זוג רגילים. במהלך גירושין של עורכי דין, הנכסים הלא מוחשיים והסיכונים שבצידם, הופכים להיות סלע מחלוקת עיקרי בעת חלוקת המשאבים. לפיכך, גירושין של עורכי דין, או גירושין מעורכי דין, מצריכים אינטגרציה של מידע רב, מיומנויות מיוחדות ובדיקות מעמיקות. ועל כך במאמר שלפנינו.

גירושין של אנשי צבא, כוחות הביטחון והמשטרה

אחוזי הגירושין של אנשי צבא ומשטרה, בעיקר סביב פרישתם לגמלאות, הם גבוהים, יחסית, ועולים מדי שנה. אנשי כוחות הביטחון מקבלים עם פרישתם פנסיה תקציבית, אשר מקנה להם קצבה חודשית גבוהה מאד ובגיל צעיר יחסית. למיצוי זכויותיך רצוי להיוועץ עם עורכי הדין בעלי ניסיון בגירושין של אנשי כוחות הביטחון.

גירושים של בכירים

גירושין של מנהלים, בעלי עסקים, אנשי הייטק ובעלי מקצועות חופשיים (להלן: "גירושין של בכירים") אינם דומים כלל להליכי גירושין של שכירים רגילים. הליכי גירושין בין שני שכירים, בעלי רכוש ברור ומוגדר ומשכורת ידועה וקבועה, ללא הכנסות שאין להן ביטוי בתלוש, הם הליכי גירושין פשוטים, שכן הכול ידוע, והויכוח ביניהם מתמקד בדר"כ בגובה מזונות הילדים ובחלוקת פריטי רכוש ספציפיים.

כיצד למנוע מעסקך להתרסק בעת גירושין

בהליך גירושין, מטבע הדברים, הצדדים מחלקים בניהם את הרכוש המשותף שנצבר לאורך השנים. בעל עסק או חברה שיאלצו "לשלם", בדרכים שונות, לבן הזוג האחר מחצית מערכם עשויים להימצא במצב של סכנת קריסה. עורכי הדין של הצד האחר ינסו לאחוז בעסק כמוצאי שלל רב ולהופכו לנכס בעל שווי רב מכפי ערכו בפועל. במאמר מוסברים הסיכונים לעסק בעת גירושין ובאילו דרכים ניתן להתמודד עמם.

פתרונות יצירתיים לבעלי עסקים

גירושין של בעלי עסקים אינם דומים כלל לגירושין רגילים. גירושין של בעלי עסקים מחייבים הבנת עומק של העסק, על סיכוייו וסיכוניו, הבנת עומק של מערכות היחסים בין הצדדים. במיוחד לאור העובדה שרוב בעלי עסקים הקדישו את חייהם להקמת וטיפוח עסק, לא אחת העסק הפך להיות חלק מהם - הן כלכלית והן רגשית.

פתרונות יצירתיים לגירושין בעשירון העליון

הליכי גירושין בעשירון העליון שונים מהליכי גירושין "רגילים". השוני נובע ממספר גורמים בהם מעמד חברתי גבוה, רכוש רב, וכד'. מאמר זה יעסוק בהבדלים אלו, בשוני באסטרטגיית הפעולה ובדוגמאות רלוונטיות. בהליכי גירושין בעשירון העליון ישנה חשיבות מכרעת לעורכי הדין בענייני גירושין לתחכום וליצירתיות.

סוגיות בגירושין

מילון גירושין

כשאחוז המתגרשים הינו כל כך גבוה, רבים הם ה"מומחים" לענייני גירושין. על מנת לעשות סדר בכאוס המושגים האופפים הליכי גירושין נוצר המילון למונחי גירושין, שיסביר לך בקצרה, ובלשון מובנת, מושגי גירושין בסיסיים.

הגדרת מטרות הגירושין שלך

מתוך אלפי שיחות עם מתגרשים פוטנציאליים שניהלנו, רק בודדים הגדירו בצורה ברורה את מטרות הגירושין שלהם. כל האחרים היו עסוקים בבליל של רגשות, שברי מידע וחקר של נושאים לא רלוונטיים כגון: איך להקדים בנקיטת הליכי גירושין?, מה עדיף – בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני?, האם דמי מזונות כוללים גם מדור?, מי צריך לעזוב את בית המגורים ראשון?, כמה עולה עורך דין לענייני גירושין?, איך אפשר למנף את בגידת האישה או הבעל? ושאלות רבות אחרות, המניחות שעורך דין לענייני גירושין הוא מגיד עתידות מוסמך ולא בעל מקצוע שאמור לעזור לך לצלוח את הגירושין בשלום תוך השגת מטרות הגירושין שלך.

טיפול זוגי למניעת גירושין

במרבית המקרים אהבה גדולה בין בני זוג תוביל לנישואין. חלק לא מבוטל מהזוגות שנישאו יתגרש בשלב זה או אחר של חייהם המשותפים. עולה השאלה מה בעצם השתנה במרוצת השנים וכיצד הפכו האוהבים ליריבים? מאמר זה ינסה להסביר ולתת מספר דוגמאות שינסו לענות על שאלה זו, בנוסף, ננסה להסביר מהו אותו טיפול זוגי למניעת גירושין, מתי יש צורך בטיפול זוגי למניעת גירושין, מהן האלטרנטיבות לטיפול זוגי, וכד'. פנייה לטיפול זוגי למניעת גירושין אינה בהכרח תחליף לפנייה לעורך דין לענייני גירושין, ועל כך במאמר שלפנינו.

הוא בוגד, היא בוגדת, למה נשים בוגדות

בגידה. יש שיאמרו מעשה נתעב ובלתי נסלח שבסופו גירושין. האומנם? מחקרים רבים ניסו במשך שנים רבות למצוא מהם הגורמים לבגידה בבן הזוג. האם בגידה תוביל בהכרח לפנייה לעורך דין לענייני גירושין או שמא המדובר בגורמים פסיכולוגיים-פיזיולוגיים בלתי נשלטים?

מסוגלות הורית

חלק בלתי נפרד מהליך גירושין הינו קביעת משמורת ילדים, קרי מיהו ההורה אשר ישמש כמשמורן לילדים. עניין זה יקבע תוך שקלול של מספר גורמים הנשקלים במסגרת מסוגלותו ההורית של כל אחד מבני הזוג. מהו מבחן המסוגלות ההורית, מהם הפרמטרים המשפיעים על מסוגלות הורית, מהי מידת מעורבות הקטינים בקביעת המשמורת, ומהו תפקידו של עורך הדין לגירושין במארג עדין זה – על כך עונה המאמר.

גירושין מופלאים – איך לנסח הסכם גירושין

לא כל זוג המבקש להתגרש חייב לעשות זאת באמצעות "מלחמה" מייגעת וארוכת שנים. זוגות רבים בוחרים להתגרש בדרך של הסכם גירושין המיישב את כלל המחלוקות בניהם. מאמר מסביר לזוגות בהליך גירושין כיצד ניתן לסיים את הנישואין באמצעות הסכם גירושין שיבנו בעצמם.

היסוסי גירושין ומלכודות דבש

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שמקבל אדם במהלך חייו. בדרך כלל עולים הרהורי הגירושין לאחר שנות זוגיות לא מעטות, כאשר הם כרוכים בגורל הילדים ובחלוקת רכוש שנצבר במשך שנים. לא פלא כי החלטת הגירושים מגיעה לאחר שיקול עמוק וממושך ולילות ארוכים של התלבטות – להתגרש או לא להתגרש. בכך אין כל חדש.

האם כל זה רק כימיה

הקשר הפיזי והמשיכה המינית בין בני זוג. האומנם הם חזות הכל? האם יש ברכיבים אלו כדי לענות על שאלות הנוגעות לחיי הנישואין שלנו? ולהליך הגירושין שלנו? – על כך ננסה לענות במאמר זה.

על נשים, גברים, גירושין ופלילים

הליך גירושין הופך במקרים רבים ל"מלחמה" בין בני זוג. נוכח היצרים והרגשות של חיים משותפים, לעיתים משך שנים רבות, הופך "מלחמה" זו לארוכה ומייגעת. משכך היא, בני זוג רבים, ובמקרים לא מעטים בסיועם של עורכי דין, מבקשים להקנות לעצמם יתרון בניהול ההליך ובתוצאותיו. יתרון כזה עשוי להגיע באמצעות הליכים שונים, לרבות הליכים פליליים שונים. במאמר זה נסקור נושא זה ונגדים במספר היבטים אשר יש בהם כדי לסייע להליך גירושין מחד ומאידך להרוס הליך גירושין באותן פעולות בדיוק.

מנישואי נוחות לנישואי אהבה ומשם להיכן

מאמר זה שנכתב על ידי ד"ר דורית זילברמן מבקש ליתן פתח לעולמם של הידועים בציבור. האם מי שבחר "להתאגד" במסגרת ידועים בציבור בחר בדרך אופטימאלית לקשר שאינו כבול בחוקים נוקשים ובכבלי הדת? או שמא המדובר באותה הגברת בשינוי אדרת? האם גירושין ועורכי דין הינם מושגים רלוונטיים גם עבור ידועים בציבור או שמא רק עבור אלו שבחרו להינשא בדרכים המקובלות? – על כך במאמר זה.

לנצח את הגירושין

הליך הגירושין הינו הליך מורכב ומסובך. העובדה שלהליכי גירושין שני צדדים יוצרת מעין "מלחמה" בין הצדדים בה כל צד חפץ לנצח. הדרך לניצחון בהליך גירושין מורכבת ממספר נדבכים. בחירת עורכי הדין המומחים לגירושין הינה נדבך משמעותי ראשון. מאמר זה עוסק בדרכים לנצח את הגירושין שלך.

גירושין פיקטיביים

מאמר זה סוקר דרך גירושין נפוצה בישראל: הגירושין הפיקטיביים. גירושין פיקטיביים נעשים לצרכים שונים, כך למשל: לצורכי הברחת רכוש משותף מעיני הנושים. הגירושין הפיקטיביים טומנים בחובם מספר לא מבוטל של סיכונים, ולא אחת משמשים תרמית גירושין, שפגיעתה רעה.

מתי להתייעץ עם עורך דין בנושא גירושין

מתי להתייעץ עם עורך דין בנושא גירושין? שאלה זו תתבהר אם נציג אותה באופן מוקצן קמעה. מתי להתייעץ עם רופא מומחה בנושא כאבים חזקים שהופיעו? – ברור שמיד! מחשבות על גירושין כשלעצמן יש בהם כדי לבטא חשש או היתכנות של הליך גירושין בין בני זוג. קיום החשש או ההיתכנות מצריכים קבלת מידע מלא ומפורט מעורכי דין מומחים לגירושין. רק כשבידיך מידע מלא תוכל לשקול את השיקולים הנכונים ולקבל החלטות מושכלות שיסייעו לענייני הגירושין שלך בעתיד.

הגנה משפטית טרם טיפול זוגי

זוגות רבים מתחילים בהליך של טיפול זוגי. לעיתים הליך הטיפול מצליח ולעיתים נכשל. במקרים רבים ניתן למצוא אחד מבני הזוג שעשה "שיעורי בית" למקרה שההליך יכשל ובן זוג אחד המוצא עצמו ללא כל תכנון אסטרטגי בתום הטיפול הזוגי. ברי כי תכנון מוקדם והגנה משפטית טרם הטיפול הזוגי היו מפחיתים את הסיכונים בהליך גירושין שתוכנן בקפידה על ידי הצד האחר. על כך ועוד במאמר זה.

עצתנו לך לקרוא באתר בעיון, כל אחד ואחת מעורכי הדין ברשימה הבאה הוא עורך דין גירושין מנוסה וישמח לעמוד לרשותך בכל שאלה, לשם כך ראה מאמר כיצד לקבל תשובה משפטית מיידית לבעייתך.

מאמרים נוספים בנושא גירושין:

קבלת ייעוץ משפטי
לייעוץ משפטי מיידי מעורך דין לגירושין
חייגו אלינו 1-800-60-90-80
24 שעות - 7 ימים בשבוע
לייעוץ מידי בדואר אלקטרוני
הקליקו כאן

שיתוף עמוד זה ברשתות החברתיות:

סניפים ארציים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין - חלק 2
פרסומים - חברת עזריאלנט עורכי דין גירושין
אודות חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
טלפון חברת עורכי דין גירושין עזריאלנט
פרסומים - חברת עורכי דין גירושין - עזריאלנט
מספר טלפון שיחת חינם - עזריאלנט: עורכי דין גירושין
הסכמי גירושים דוגמה של הסכם גירושים
הסכמי גירושים טפסים ליישוב סכסוך
copyright
סקר החודש:
מהם דמי המזונות
הראויים לילד אחד?
עד 1000 ש"ח
1001 - 1500 ש"ח
1501 - 2000 ש"ח
מעל 2000 ש"ח

צפה בתוצאות הסקר
תל אביב
ז'בוטינסקי 24 (פינת דיזינגוף 217)
טל' 03-5277088, פקס 5277099
חיפה
פל-ים 2, בניין אורן, קומה שלישית
טל': 04-8666030, פקס 8666050
ירושלים
עמק רפאים 43 א', קומה שלישית,
המושבה הגרמנית, ירושלים
טל' 02-6250150, פקס 6244221
באר שבע
פסאז' רסקו, 121, (קומת חנויות)
טל' 08-6288966, פקס 6288967
כל הזכויות שמורות © azr.co.il 2002-2017 - חברת עורכי הדין עזריאלנט, מומחים לענייני גירושין | גוגל+‏